Travian

Travian patří mezi nejznámější online strategické hry. Tento herní systém, na kterém je Travian postaven najdete i u dalších her jako je např. Ikariam.  Hru můžete hrát přímo v prohlížeči bez potřeby cokoliv stahovat či instalovat.

Začínáme se hrou

Po přihlášení na stránky s hrou Travian se musíte zaregistrovat. Registrace zabere jen malou chvilku. Poté je potřeba se přihlásit. V okně objevíte přehled surovinových polí a také vyskakovací okno, ve kterém obdržíte zadané úkoly od válečníka. Díky těmto úkolům se hru naučíte snadno ovládat. Pokud zadaný úkol splníte, obdržíte za něj odměnu. Tyto úkoly ve vás mohou vypěstovat návykovost na tuto hru.

Co je cílem?

Principem této původně německé hry je vybudovat vesnici ve které jste vůdcem, případně se přidat k jiným hráčům, jiné vesnici a vybudovat alianci, která snadno přemůže protivníky. Další aktivitou je i obchod se zbožím a surovinami. Hra má pěkně propracovanou grafiku. Hru můžete hrát za jeden ze tří národů – Římany, Germány a Galy. Úkolem je vybudovat velkou říši.

Suroviny zde zastupuje především dřevo, železo a obilí. Ve vesnicích si vybudujete infrastrukturu a armádu. Během hry si můžete pomáhat placením Zlatými. Malý obnos těchto peněz získáte hned po registraci. Další mince si můžete zakoupit za reálné peníze pomocí paypal, sms. Díky těmto virtuálním mincím můžete okamžitě dostavět budovu, zvýšit produkci či vylepšit obranu své armády. Travian nabízí také variantu účet +, kdy po dobu jednoho týdne využíváte výše zmíněné mince, výhody a bonusy. Hra je opravdu dlouhodobá, dá se říci, že i nekonečná. Jeden věk v Travianu trvá zhruba 14 měsíců. V té době můžete vést svůj lid a budovat mocnou říši. Tato říše poté s okolními říšemi musí vybudovat stavbu Div světa. Ke spolupráci na této stavbě je však potřeba několik stovek hráčů a jeho vybudování trvá hodně dlouho. Po dosažení vrcholu budovy končí i hra Travian.

Cena
zdarma
Uživatelská základna
Zdarma ano
PVP ano
Grafika
Rychlost rozjezdu
Placené zvýhodnění ano
Potřebné zkušenosti nízké

TOPlist
TOPlist