Evoluce počítačových her není sice příliš dlouhá, ale zato je velmi zajímavá. Zatímco dříve nebylo jiných her než těch, které jsme si zakoupili a nainstalovali, dnes už je trend zcela jiný. V kurzu jsou prohlížečové hry, které hravě překonaly trend ostatních her. Ačkoliv si nezískaly srdce všech hráčů, většina z nich je vyzkoušela, nebo nějakou pravidelně hraje. Prohlížečové hry vytlačují už obliby ostatní typy her především kvůli nesporným výhodám, mezi které patří:

Hraní her bez instalace

Snad každý si vybaví pocit nedočkavosti, kdy se těšil, jak usedne za desku stolu a začne hrát hry na počítači. Prohlížečové hry usnadnily celý proces hraní a hrát je možné odkudkoliv, kde je přístup k internetu. Veškerá data se ukládají na server a tak je možné hrát pokaždé z jiného zařízení. Především pro majitele tabletů a telefonů, které nedisponují příliš velkým úložným prostorem, představuje hraní prohlížečových her ideální příležitost, jak hrát libovolný počet her bez ohledu na volné místo na disku.

Spojení s ostatními hráči

Hrám je často vyčítáno, že jsou pouhou imitací reálného či nereálného života. Většina prohlížečových her je však již postavena na možnosti spojit se s reálnými hráči, kterými mohou být přátelé, ale i lidé z druhého konce světa. Online hry se postaraly o vznik mnoha skupin, které se scházejí, díky nim vzniklo nespočet přátelství a vztahů právě díky lásce k hrané hře.

Neustálý vývoj

Prohlížečové hry se mohou sami vyvíjet díky týmu vývojářů, kteří za ní stojí a vylepšují její prostředí pro lepší zážitek ze hry. Samotní uživatelé tak nemusí instalovat žádná rozšíření, patche a updaty, a pouze čekají na vylepšení, jaké hra přinese.

Podpora všech systémů i zařízení

Často se u her rozlišuje dostupnost pro iOS, Android a Windows, jelikož ne všechny hry jsou kompatibilní pro všechny operační systémy. U prohlížečových her tato starost zcela odpadá a každý uživatel má možnost hrát stejnou prohlížečovou hru jako jeho přátelé s jinými operačními systémy nebo na jiných zařízeních.

Sdílení a obchodování

Obchodování s jinými hráči činí hru zábavnější a pokročilé, zejména RPG a strategické hry tuto možnost nabízejí. Obchodování s předměty formou výměny nebo skutečného zakoupení za reálné peníze nám dává pocit, že se hra stala důležitou součástí našeho životního stylu.

Náš výběr
Travian
Travian
zdarma Kč
Rail Nation
Rail Nation
zdarma Kč
BigFarm
BigFarm
zdarma Kč